غذا

دستور پخت جوجه کباب در ماکروویو

جوجه کباب یکی از محبوب ترین غذاهای خوش خوراک ایرانی محسوب می شود که روزانه افراد زیادی آن را میل می کنند. جوجه کباب از قدیم الایام غذایی پرطرفدار بوده است و اگر از بزرگتر های خود پرسیده باشید حتما بازگو می کنند که این غذا را مصرف کرده. جوجه کباب جز غذاهای است که دارای طعم های مختلف بوده و اغلب مشاهده می کنیم که افراد قصد دارند تا آن را در خانه شان درست کنند و با آتش و زغال نمی خواهند جوجه کباب درست کنند، این کار به دلایل مختلفی مانند این که فردی فضای کافی ندارد تا بخواهد جوجه را بر روی ذغال و آتیش بگذارد و یا تا به حال با آتیش غذایی را درست نکرده است و این کار را بلد نیست.

پس در این صورت این فکر به سرشان میزند تا جوجه کباب را در خانه و با استفاده از مایکروویو درست کنند اما دستور پختش را نمی دانند و به دنبال راحت ترین دستور پخت و حرفه ای ترین آن می گردند.

اگزر شما هم جز افرادی هستید که می خواهید دستور پخت جوجه کباب در ماکروویو را بدانید ایت مقاله کمک بزرگی به شما می کند و پیشنهاد می کنم که آن را تا پایان بخوانید.

یکی از بیشترین سوالاتی که می شود این است که آیا اصلا می توان جوجه کباب را در مایکروویو درست کرد؟

بله این امکان وجود دارد و به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. فقط باید به دستور العمله هایی که ما با شما به اشتراک میگذاریم را با دقت مطالعه فرمایید تا هیچ اشتباهی در روند درست کردن جوجه کباب رخ ندهد.

قبل از هر چیز شما وقتی که جوجه کباب را تهیه کرده باشید ( این که خودتان مرغ را تکه تکه کنید و یا به صورت آماده از بیرون گرفته باشید هیچ فرقی نمی کند) باید جوجه ها را داخل پیاز و زعفران و کمی فلفل بخوابانید تا خوشمزه و خوش عطر شود. این کار را اگر از یک روز قبل انجام دهید که چه بهتر ولی اگر وقتش را نداشتید از 4 الی 5 ساعت قبل آماده کردن هم این کار را انجام دهید کافی است.

در خیلی از رستوران ها و غذا خانه های سنتی برای این که جوجه کباب طعم اصل تری را داشته باشد به آن مقدار کمی کره و یا آبلیمو میزنند که طعم غذا را تا چند سطح بالاتر می برد و این کار به شدت توصیه می شود.

دوستانی که خودشان مرغ ها را تکه تکه می کنند و جوجه کباب خانگی درست می کنند حتما دقت داشته باشید که مرغ ها کاملا اندازه ای یکسان و تخت داشته باشد تا در روند پخته شدن در ماکروویو مشکلی برایش پیش نیاید. اگر تکه های مرغ به اندازه زیاد بزرگ باشد ممکن است تا وسط آنها به خوبی نپخته باشد و خام باشد که این اتفاق اصلا خوبی نیست پس حواستان را در این مورد جمع کنید.

برای آن که جوجه ها را در مایکروویو بگذاریم و کمی هم سلیقه به خرج داده باشیم باید از چوب های کوتاه مخصوص این کار استفاده کنیم تا در ماکروویو هم به راحتی جا شود.

سینی گردان را حتما از قبل به خوبی بشویید تا کثیفی در آن نباشد و چیزی به مرغ ها در هنگام پختن نچسبد.

حالا میرسیم به اصل مطلب و گذاشتن سیخ های جوجه داخل ماکروویو. سینی را آنقدر پر نکنید که خیلی سنگین شود و در مایکروویو نچرخد، باید در حد معمول آن را پر کنید و وقتی سیخ های کوچک چوبی را داخل آن گذاشتید به مدت 10 دقیقه کافی است تا آن بچرخد و پس از آن در ماکروویو را باز کنید و سیخ ها را برگردانید تا هر دور جوجه ها کاملا پخته شود و هیچ تیکه خامی وجود نداشته باشد.

شما به همین راحتی توانسته اید جوجه کباب را در خانه خود و تنها با استفاده از مایکروویو درست کنید.

در ضمن این را هم به یاد داشته باشید که فلفل و زعفران و نمکی که به مرغ اضافه میکنید انقدر زیاد نباشد که شکل مرغ ها را تغییر دهد و بر روی طعمش هم تاثیر بگذارد، وقتی که یک بار این کار را انجام دهید برای دفعات بعدی کاملا مسلط خواهید شد.

سخن پایانی

در این مقاله دستور پخت جوجه کباب در ماکروویو را به طور کامل توضیح دادیم به دقت داشته باشید که نمکی که در مرغ ها استفاده می کنید حتما له مقدار لازم باشد و مقدار آب لیمویی که می زنید 3 قاشق غذاخوری هم باشد کفایت می کند. امیدواریم تا این مقاله برای افرادی که میخواهند در ماکروویو خود جوجه کبابی لذیذ را درست کنند مفید واقع شود. از غذای خود لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا