خبر

گروسی: مذاکرات ایران و آژانس هیچ نتیجه ای نداشت

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس با اشاره به اینکه این نشست بدون نتیجه پایان یافت، گفت: نمایندگان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین درباره برنامه هسته‌ای تهران گفتگو کردند.

“پس آنها [the talks] او در حاشیه بیست و هفتمین نشست کنفرانس اعضای کنوانسیون چارچوب سازمان ملل در مورد تغییرات آب و هوایی به رویترز گفت.

او با این حال تاکید کرد که طرفین به تماس ها ادامه خواهند داد و نمایندگان آژانس ممکن است در هفته های آینده از ایران بازدید کنند.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران اخیراً گفته است که کشورش هیأتی را به وین می‌فرستد تا در مورد جنبه‌های مشکل‌ساز برنامه هسته‌ای‌اش که مورد نگرانی تنظیم‌کننده است، گفتگو کنند.

مقامات ایرانی می گویند که تهران در مورد سه سایت مورد بحث در داخل کشور به طور کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری کرده است و می افزایند که کشف آثار هسته ای در سایت های ایرانی به این معنا نیست که تهران دارای مواد هسته ای اعلام نشده است.

محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواست از اتکا به اطلاعات بی‌اساس از طریق منابع غیرموثق خودداری کند و تاکید کرد که کشورش هیچ فعالیت مخفی هسته‌ای و سایت‌های اتمی اعلام‌نشده‌ای ندارد.

وی تصریح کرد: گزارش های آژانس هسته ای تایید می کند که هیچ انحرافی در برنامه هسته ای ایران وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا