تکنولوژی

درآمد از یوتیوب چقدر است؟

یوتیوب این روز ها یکی از برنامه هایی است که جوانان و حتی افراد بزرگسال زیاد قصد دارند تا در آن چنلی را راه اندازی کنند و از طریق آن به درآمد خوبی برسند. یکی از خوبی های یوتیوب اسن است که افراد مختلف و از هر کشوری با هر حرفه و سرگرمی که دارند می توانند کانال خود را را بیندازند و در آن محتوای مد نظر خود را به اشتراک عموم مردم قرار دهند تا دیگران هم از استفاده کنند. برای مثال صفحه های زیاد اعم از آموزش زبان انگلیسی آموزش در دیگر دروس، کانال ها سرگرم کننده و فان، کانال های دانستنی و غیره… وجود دارد که تمامی این افراد دارند از کانالشان درآمد کسب می کنند.

به همین خاطر در این 2 الی 3 سال گذشته تعداد افرادی که پیجی را درست کرده اند به خصوص در ایران هم زیاد شده است اما خیلی ها هنوز نمی دانند که درامد از یوتیوب چقدر است و ماهانه چه مقدار پولی را می توانند به جیب بزنند. در این مقاله به تمامی این سوالات پاسخ می دهیم و اطلاعات خوبی را در اختیار شما می گذاریم تا اگر شما هم میخواهید کانالی در یوتیوب درست کنید و از آن درآمد داشته باشید، به عنوان یک هموطن و راهنما کننده نقش خود را به درستی ایفا کرده باشیم و کمکی کنیم. این مقاله را اصلا از دست ندهید.

نحوه درآمد از یوتیوب

ابتدا باید بدانید که کسب درآمد از یوتیوب این برنامه جهانی که طرفداران بیشماری دارد به چه روشی است.

یوتویب یک سری معیار هلیی را برای کاربران خود قرار داده است تا افراد وقتی که این شرایط را دارا شدن تازه به حساب آنها پول واریز شود، حالا این معیار ها چیست و یک کانال یوتیوب باید چگونه باشد.

در ابتدا توجه داشته باشید که باید محتواهایی را داشته باشد که مورد تایید جهانی و خود یوتیوب واقع شود و از نظر اخلاقی مشکلی نداشته باشد. محتوا کانال شما باید جوری باشد که گوگل بتواند تبلیغات خود را در آن بارگذاری کند و طبق سیاست های آن پیش برود وگرنه مورد حمایت گوگل نخواهد بود. اما این یک معیاری بسیار ساده است.

یوتیوب وقتی به شما پول می دهد که کانال شما حداقل 1000 بازدید کننده داشته باشد تا یوتیوب تبلیغاتی را در کانال شما قرار دهد و از طریق این تبلیغاتی که بین ویدیو ها می آید به حساب شما پول واریز شود. هر چقدر هم که بازدید کنندگان محتوای شما بیشتر شود ممکن است تعداد تبلیغات در ویدیو ها تا 3 الی 4 تا هم برسد و البته مدت زمان هر ویدیو هم ملاکی در این زمینه به حساب می آید.

اوایل به 1000 تا رسیدن بازدید کننده ویدیو های شما یوتیوب ممکن است مبلغی حدود 1 الی 3 -4 دلار به شما بدهد. البته این فقط اولش هست و به مرور زمان این مبلغ بیشتر خواهد شد.

شما باید سعی کنید طبق سیاست های یوتیبو پیش بروید و مدام بازدید کننده های خود را بیشتر کنید. اگر که کانال شما هر چقدر دنبال کننده بیشتری داشته باشد قاعدتا بازدید کننده های بیشتری هم نصیبتان می شود و شما باید محتوای خود را حرفه ای و جذاب تر کنید. این گونه در امد شما هم بیشتر می شود که همه افراد هم همین را می خواهند.

وقتی شما می توانید از یوتیوب کسب درآمد داشته باشید که در 12 ماه گذشته از و در کانال سما حداقل 4000 ساعت ویدیو وجود داشته باشد و 1000 بازدید کننده داشته باشید تا حالت بیزینسی کانال شما هم فعال شود.

مطمئن باشید که پس از ماه هخا و گذشت یک سال تلاش و کار کردن و گذشتن تمرکز بر روی محتوا خود می توانید به درآمد خوبی ز یوتیوب رسید و فقط لازم است تا صبر خود را تقویت کنید این روز ها کانال های یوتیوب که مخاطبان زیادی و بازدید کننده های زیادی دارد در لحظه درآمد بسیار خوبی را کسب می کنند که برخی افراد به تین فکر افتاده آن تا یوتیوبر شدن را شغل اول خود قرار دهند.

سخن پایانی

در آخر این را فهمیده ایم که کانالی که در یوتیوب بخواهد درآمد داشته باشد به فاکتور هایی نظیر تعداد دنبال کننده ها، مدت زمان ویدیو آپلود شده و از همه مهمتر بازدید کننده ها بستگی دارد و باید به مقدار حداقلی که یوتیوب تعیین کرده است برسد و با قرار دادت تبلیغاتی در ویدیو های شما بتوانید درآمد خوبی کسب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا