تکنولوژی

چگونه ورد را به پی دی اف تبدیل کنیم؟

آیا تا به حال شما هم این سوال را داشته تاید که باید به چه صورتی ورد را به پی دی اف تبدیل کنید اما راهکار های انجام آن را بلد نبوده اید و نتوانسته اید کار خود را به درستی انجام دهید. این مشکل را افراد زیادی در طول روزمه خود تجربه کرده اند برای مثال فردی که دانشجو است و قرار است جزوه ای را برای خود آماده کند و یا مقاله ای تهیه کرده است و در ورد ذخیره سازی نموده اما بلد نبوده است که ورد را به پی دی اف تبدیل کند.

تبدیل کردن ورد به پی دی اف مزایای خوبی دارد و شما به راحتی بیشتری می توانید آن مطلبی را که نوشته اید مطالعه فرمایید و همچنین برای هر فردی که می خواهید آن متن را برایشان بفرستید چه از طریق برنامه های مختلف و چه از طریق بلوتوث و دیگر برنامه ها. متنی که در ورد آماده شده است بهتر است تا پی دی افی از آن گرفته شود که هم تمیز تر باشد و هم در بیشتر شرکت ها و مکان های اداری پروژه و یا فایلی را که بخواهید در دست دیگران قرار دهید اصولا باید به صورت پی دی اف باشد

پس اگر شما هم این سوال را دارید که چگونه ورد را بع پی دی اف تبدیل کنیم پیشنهاد می کنم که با دقت کامل این مقاله را تا انتها بخوانید.

تبدیل ورد به پی دی اف چه در گوشی و چه در کامپیوتر شاید کاری باشد که خیلی از افراد آن را نداند اما ما اینجا هستیم تا در هر دو دستگاه توضیح بدیم.

تبدیل ورد به پی دی اف در کامپیوتر

اولین کاری که باید انجام دهید این است که وردی نوشته اید را SAVE نمایید. برای چنین کاری بهتر است تا به قسمت FILE  در بخش بالایی ورد بروید تا گزینه SAVE AS را انتخاب نمایید. ورد را در جایی ذخیره کنید که بتوانید بعدا آن را به راحتی پیدا کنید و برای آن اسمی آسان بگذارید تا اگر یادتان هم رفت در کجا ذخیره کردید اسم آن را در کامپیوتر خود جستجو کنید.

پس از این که بر روی بخش SAVE AS رفته اید و در بخشی که می خواهید ورد را ذخیره کنید گزینه های بسیار متعددی برای شما نمایان خواهد شد که به شما دسترسی می دهد تا به چه صورتی می خواهید ورد را ذخیره کنید. در این جا است که باید گزینه PDF را انتخاب نموده و بر روی آن کلیک کنید. به همین راحتی شما توانسته اید تا ورد خود را به پی دی اف تبدیل کنید.

تبدیل ورد به پی دی اف در گوشی

در متن قبلی انجام این کار را در کامپیوتر توضیح دادیم و حالا قرار است تا به عزیزانی که قصد تبدیل ورد به پی دی اف در موبایل خود را دارند توضیح دهیم تا آن ها هم بتوانند این کار را انجام دهند.

انجام دادن این کار در گوشی با کامپیوتر کمی تفاوت دارد. زیرا در گوشی نباید ورد را در جایی ذخیره کنیم و تنها باید از یک سری برنامه های مخصوص این کار استفاده نماییم تا به راحت ترین حالت ممکن ورد تبدیل به پی دی اف شود که در ادامه به معرفی این برنامه ها خواهیم پرداخت.

یکی از بهترین برنامه ها در گوشی برنامه WORD TO CONVERTER می باشد.

حتما نام آن را شنیده اید زیرا هم جز اولین برنامه ها بوده و هم جز بهترین ها است. شاید برایتان سوال پیش بیاید که اگر این برنامه آنقدر خوب  حرفه ای است پس حتما رایگان نخواهد بود و باید پولی را برای آن واریز کنیم اما اصلا اینطور نیست. اتفاقا یکی از خوبی های این برنامه این است که کار شما را رایگان انجام خواهد داد.

شما ورد مورد نظر خود را آماده داشته باشید و وقتی که در این برنامه می روید گزینه PDF برای شما نمایان شده و وقتی آن را باز کنید از شما میپرسد که عکس را می خواهید تبدیل کنید یا ورد را که با انتخاب ورد در عرض چند ثانیه ورد تبدیل به ی دی اف شده است.

سخن پایانی

اگر مقاله را با دقت خوانده باشید متوجه شده اید که تبدیل ورد به پی دی اف هیچ کار سختی ندارد و با انجام دادن چند تا دستورالعمل ساده می توانید پی دی اف خود را داشته باشید و اگر متن تایپ شده، مقاله یا محتوای خاصی، جزوه و غیره… در ورد نوشته اید چه در گوشی و چه در کامپیوتر موفق به پی دی اف کردن آن ها شده اید. امیدوارم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا