سفر

چگونه از استانبول به ازمیر برویم

آیا تا به حال شده که ابن فکر به سرتان بزند که به ازمیر بروید و از آن جا دیدن کنید. ازمیر فاصله ای زیادی با شهر استانبول ندارد و رفت و آمد به آن شهر بسیار راحت است. ایراناین زیادی در استانبلو می باشند که نمی دانند باید از چه روشی و چگونه به ازمیر بروند.

ازمیر یکی از قدیمی ترین شهر های داخل ترکیه می باشد که از نظر جاذبه های گردشگری حتی در جهان هم معروف است و رتبه خوبی دارد و بافت تاریخی این شهر انقدر زیبا و جالب انگیز است که سالانه دانشجویان و دیگر افراد سعی می کنند تا در ماه تابستان به ازمیر سفر کنند، حالا شما فکرش را بکنید که در استانبول می باشید و ازمیر نزدیکتان است، پس حتما دوست دارید که به ازمیر بروید. ایتن مقاله را از دست ندهید.

– ابتدا به اولین روش یعنی سفر از طریق کشتی به ازمیر را بررسی می کنیم.

معروف ترین ترمینال کشتیرانی ترکیه و سفر از استانبول به ازمیر ترمینال آلسانجاک می باشد. این ترمینال در دو کیلومتری ازمیر واقع شده است و شما باید برای رسیدن به مرکز اصلی این شهر و دسترسی راحت تر به هتل های این شهر کمی قطار سواری هم بکنید.

سفر به ازمیر از طریق هواپیما

هواپیما یکی از سریع و راحت ترین روش های ممکن برای رسیدن به ازمیر است. زیرا احتمال تاخیر پرواز در آن کم است و شما در حین سفر از خدمات و رفاه بیشتری برخوردار خواهید بود. در جنوب شهر دیدنی ازمیر فرودگاهی وجود دارد به نام عدنان مندرس که از قدیمی ترین فرودگاه های آن شهر است. حال برای شما سوال پیش می آید که چگونه باید از 16 کیلومتری جنوب شهر ازمیر به مرکز شهر برسیم؟

شما وقتی که به فرودگاه ازمیر رسیدی باید از طریق اتوبوس و ون های مخصوصی که دارد به مرکز شهر بروید.

به راحتی با قطار به ازمیر بروید

در مرکز شهر ازمیر ایتسکاته های راه آهن بزرگ و خوبی وجود دارد که شما می توانید در آن جا پیاده شوید. راه آهن آلسانجاک و باسمانه از بهترین ایستگاه های قطار است اما اگر شما بخواهید که از استانبول به ازمیر بروید باید مسیر نسبتا طولانی را با کشتی پشت سر بگذارید و سپس سوار قطار شوید.

با اتوبوس از استانبول به ازمیر بروید

مسیر هایی اتوبوسی و جاده کمی طولانی تر از دیگر روش ها است و قاعدتا خسته کننده تر هم می باشد. برای مثال وقتی شما با اتوبوس از استانبول به مقصد ازمیر حرکت می کنید مسری 8 الی 9 ساعته را باید طی نمایید. البته برخی از اتوبوس های با کیفیت هستند که با کیفیت تر میباشد و قیمت بیشتری هم دارد اما از نظر خدمات رسانی و آب و غذا خیلی خوب است و گزینه ای مناسب خواهد بود.

ترمینال اتوبوس ازمیر در در شرق این شهر به نام اتوگار قرار دارد و ترمینتال با کیفیتی هم می باشد.

راه هایی مه در بالا گفته شده است برای سفر از استانبول به ازمیر می باشد که ما می توانید با توجه به بودجه و امکانات و زمانی که دارید یکی را برگزینید. برخی از دوستان می پرسند که سفر به ازمیر از طریق خودرو شخصی به چه صورت است. با خودرو شخصی نمی توان به ازمیر سفر کرد زیرا که مسیر زمینی خیلی طولانی می شود و ممکن است نصف روز را شما در حال رانندگی باشید و وسط راه کشتی سوار شوید که هیچ فردی چننی راهی را انتخاب نخواهد کرد.

پس از این که به ازمیر سفر کرد می توانید به جاذبه هایی گردشگری و تفریحی این شهر که اعم از فرهنگی و تاریخی و غیره… هستند را مشاهده نمایید و یک سفر خیلی خاطره انگیز و خوب را در کنار دوستان و خانواده خود داشته باشید.

سفر از استانبول به ازمیر آن چنان خرجی ندارد و شما می توانید با هزینه هایی بسیار کم و مناسبی سفر خود را به پایان برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا