سفر

چطور از طریق خرید ملک مهاجرت کنیم؟

در سال‌های اخیر بحث کسب اقامت در  کشورهای مختلف با محبوبیت دوچندان رو‌به‌رو بوده است. یکی از بهترین روش‌های موجود برای انجام این امر، مهاجرت با خرید ملک به شمار می‌آید. در واقع این راهکار یکی از روش‌های بسیار مناسب برای افرادی محسوب می‌شود که قصد دارند در مدت‌زمان بسیار کوتاهی فرایند کسب اقامت در کشور مدنظر خود را به انجام برسانند.

در بین کشورهایی که می‌توان با استفاده از خرید ملک به آن‌ها سفر کرد و اقامتشان را به دست آورد، ترکیه در رتبه اول قرار می‌گیرد. در ادامه متن با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد کسب اقامت به‌وسیله خرید ملک را به شما ارائه دهیم.

 

چرا باید کسب اقامت خود را با خرید ملک انجام دهیم؟

کسب اقامت با خرید ملک مزایای مختلفی دارد که مهم‌ترین آن، تسریع فرایند کسب اقامت با این روش است. برای مثال کسب اقامت از طریق جاب آفر و یا مهاجرت تحصیلی فرایندی زمان‌بر به شمار می‌آید که نمی‌توان نسبت به قطعیت آن‌ها اطمینان داشت. این در حالی است که تقریباً تمامی پرونده‌های مهاجرت با خرید ملک بدون هیچ مشکل خاصی روند قانونی خود را طی می‌کنند.

کسب اقامت به‌وسیله خرید ملک می‌تواند شما را از دردسرهای مربوط به سایر روش‌های موجود همچون ارسال مدارک مربوط به یادگیری زبان، کسب کارفرمای خارجی (در روش جاب آفر) و … دورنگه دارد، علاوه بر این، خرید ملک برخلاف روش سرمایه‌گذاری دارای ریسک خاصی نیست؛ زیرا شما در حال خرید یک ملک هستید و در شرکت خاصی سرمایه‌گذاری نمی‌کنید.

 

آیا ایرانیان نیز می‌توانند با این روش اقامت ترکیه را کسب کنند؟

کشور ترکیه از محبوب‌ترین کشورهای موجود برای مهاجرت با خرید ملک محسوب می‌شود و دلایل خوبی برای این محبوبیت وجود دارد. از چندین سال پیش دولت ترکیه تصمیم گرفت میزان سرمایه‌گذاری خارجیان در املاک موجود را افزایش دهد.

به طبع، بهترین روش برای انجام این کار ارائه اقامت به کلیه افرادی بود که در این کشور اقدام به خرید هرگونه ملکی می‌کردند. ایرانیان بسیاری نیز به کمک همین روش ساده توانسته‌اند اقامت این کشور فوق‌العاده زیبا را به دست بیاورند. در واقع وجود طیف عظیمی از هم‌وطنان ایرانی در کشور ترکیه خود یک نقطه قوت محسوب می‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت که هیچ نوع محدودیتی برای ایرانیان در این زمینه وجود ندارد.

بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک چه شهری است؟

اقامت کامل ترکیه پس از پنج سال به شما داده می‌شود.

مهم‌ترین قانون خرید ملک در کشور ترکیه چه چیزی است؟

به‌طورکلی مهاجرت با خرید ملک یک نوع سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و به همین دلیل دارای قوانین مختص به خود است. در واقع تمامی افرادی که می‌خواهند با این روش مهاجرت کنند، باید با تمامی شرایط و قوانین مربوط به آن آشنا باشند؛ زیرا کوچک‌ترین خطایی در زمینه عدم تکمیل مدارک، ممکن است منجر به ریجکت‌شدن پرونده مربوطه شود.

باگذشت زمان و افزایش چشمگیر متقاضیان، قوانین مختلفی برای خرید ملک در کشور ترکیه تصویب شد. یکی از مهم‌ترین قوانین مربوط،‌ شرط مالکیت کامل بر ملک است. به‌طورکلی همه افرادی که قصد دارند با این روش به ترکیه مهاجرت کنند، باید شش دانگ منزل مدنظر را به نام خود بزنند،‌ البته این مورد استثنائاتی نیز دارد که در بخش‌های بعد به آن‌ها می‌پردازیم.

 

حداقل قیمت خانه برای کسب اقامت با این روش چقدر است؟

یک پرسش بسیار رایج در زمینه کسب اقامت با خرید ملک، قیمت خانه مدنظر به شمار می‌آید. امروزه هر متر خانه در کشور ترکیه حدوداً پنج هزار لیر است. به طبع، باتوجه‌به چنین مبلغی باید برای خرید یک ملک پنجاه متری دویست و پنجاه هزار لیر بپردازید.

توجه داشته باشید که این حداقل مبلغ است. در واقع محدودیت خاصی در زمینه انتخاب ملک‌های گران‌تر وجود ندارد. علاوه بر این، شما می‌توانید چندین ملک را به‌صورت هم‌زمان خریداری کنید. برای مثال امکان خرید چندین واحد مسکونی در یک واحد آپارتمانی وجود دارد.

 

آیا اعضای یک خانواده می‌توانند به‌صورت مشترک ملکی را خریداری کنند؟

همان‌طور که گفته شد،‌ مهاجرت با خرید ملک تنها زمانی امکان‌پذیر است که شش دانگ سند خانه به نام شما باشد، البته می‌توانید این شش دانگ را به‌صورت دو بخش سه دانگی بین اعضای خانواده خود تقسیم کنید. منظور ما از خانواده، همسر و فرزندان است.

 

بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک چه شهری است؟

امروزه تقریباً اکثر شهرهای موجود در کشور ترکیه از امکانات مناسبی بهره‌مند هستند. دلیل این امر را می‌توان افزایش میزان گردشگران خارجی دانست. اصلی‌ترین شهرهای کشور ترکیه که مهاجرپذیری بالایی دارند عبارت هستند از:

  • آنکارا
  • استانبول
  • ازمیر
  • آنتالیا
  • مارماریس

بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک چه شهری است؟

تصویری از شهر ازمیر در کشور ترکیه

آیا با خرید ملک همه اعضای خانواده مقیم ترکیه می‌شوند؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت بله، مهاجرت با خرید ملک موجب می‌شود تا اقامت این کشور به کلیه اعضای خانواده شما نیز داده شود، البته در این زمینه محدودیت‌هایی نیز وجود دارد. برای مثال تنها فرزندان زیر هجده سال شما می‌‌توانند با کمک این روش اقامت کشور ترکیه را به دست بیاورند.

اگر فرزند بالای هجده سال دارید و می‌خواهید او نیز مقیم کشور ترکیه شود، باید وی را در سند ملک خریداری شده، شریک کنید. همان‌طور که گفته شد امکان تقسیم دانگ­های ملک خریداری شده وجود دارد، بنابراین نیاز نیست در این زمینه نگرانی خاصی داشته باشید.

 

آیا حتماً باید حساب بانکی داشته باشیم؟

یکی دیگر از مزایای مهاجرت با خرید ملک در ترکیه عدم نیاز به افتتاح حساب پیش از خرید خانه در این کشور است. در واقع در زمان خرید ملک تنها باید سند وجه مدنظر را ارائه کنید. شما می‌توانید پول را به ‌حساب وکیل خود منتقل کنید و سپس در زمان خرید، پول از حساب وی برداشت شود. این روش یک راهکار ساده و درعین‌حال کاربردی به شمار می‌آید.

 

آیا می‌توان پس از خرید، ملک مربوطه را اجاره داد؟

یکی از دغدغه‌های مهم افراد آن است که پس از خرید ملک، توانایی اجاره ملک مدنظر به سایر افراد را داشته باشند تا بتوانند در عین کسب درآمد، اقامت ترکیه را نیز به دست بیاورند. باید به شما اطلاع دهیم که امکان اجاره ملک پس از خرید برای کلیه متقاضیان وجود دارد و با محدودیت خاصی در این زمینه روبه‌رو نخواهید شد.

نکته قابل‌توجه آن است که حتی پس از اجاره ملک نیز اقامت شما به‌صورت کاملاً رسمی تمدید می‌شود. در واقع خرید و اجاره ملک پس از آن، یک روش بسیار مناسب جهت کسب اقامت و دستیابی به درآمدی بسیار مناسب (به دلیل افزایش مستأجران در شهرهای بزرگ ترکیه) به شمار می‌آید.

 

آیا می‌توان پس از خرید ملک در ترکیه مشغول به کار شد؟

باید توجه داشته باشید که ویزای کاری با ویزایی که از طریق مهاجرت با خرید ملک به شما ارائه می‌شود، تفاوت‌های مختلفی دارد. افرادی که با ویزای کاری به کشور ترکیه مسافرت می‌‌کنند، می‌توانند بلافاصله مشغول به کار شوند، این در حالی است که شما عزیزان بعد از خرید ملک، تنها پس از کسب اقامت کامل (پس از پنج سال) اجازه کارکردن در کشور ترکیه را کسب می‌کنید. به طبع، این مزیت تنها زمانی در اختیار شما قرار می‌‌گیرد که فرایند مربوطه را به‌صورت کاملاً قانونی طی کنید.

 

چه روشی مطمئن‌ترین راه برای کسب اقامت با خرید ملک در ترکیه است؟

خرید ملک در کشور ترکیه یک راهکار اساسی برای افرادی محسوب می‌شود که قصد دارند آینده‌ای روشن را برای خود و خانواد‌ه‌شان رقم بزنند. شما می‌توانید با کسب اقامت این کشور خیال راحتی از بابت یک زندگی آرام و بی‌دغدغه داشته باشید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا