سفر

چگونه وقت سفارت بلژیک بگیریم؟

آشنایی با نحوه دریافت وقت سفارت بلژیک برای افرادی که قصد دریافت یکی از انواع ویزای این کشور را داشته باشند ضروری است. شهروندان کشورهای غیراروپایی برای سفر به بلژیک نیاز به ویزا دارند و باید با توجه به هدف سفر خود یکی از انواع ویزای بلژیک را دریافت نمایند. ویزای بلژیک همان ویزای شنگن است و شرایط دریافت آن مشابه ویزای شنگن سایر کشورهای اروپایی است. ویزای توریستی از نوع کوتاه‌مدت است و شرایط دریافت آن نیازمند ارائه گواهی تمکن مالی، دعوت‌نامه بلژیک، گردش حساب و تاریخ سفری مناسب است.

ولی شرایط دریافت ویزای تحصیلی بلژیک، ویزای سرمایه‌گذاری و … متفاوت است. به‌طورکلی با توجه به پیچیدگی‌هایی که دریافت ویزای بلژیک دارد، بهتر است افرادی که برای اولین بار قصد دریافت ویزای شینگن بلژیک را دارند، از کارشناسان مهاجرتی مجموعه گردشگری یوروپ تورز که در این زمینه تجربه دارند کمک بگیرند تا برای آن‌ها وقت سفارت بگیرند.

چگونه وقت سفارت بلژیک بگیریم؟

انواع وقت سفارت بلژیک

با توجه به اینکه متقاضیان دریافت ویزای بلژیک قصد اقامت کوتاه‌مدت در بلژیک را داشته باشند یا بلندمدت، یکی از انواع وقت سفارت بلژیک را دریافت می‌کنند.

سفارت بلژیک به‌صورت کلی دو نوع وقت سفارت برای متقاضیان در نظر می‌گیرد. افرادی که قصد داشته باشند کمتر از سه ماه در این کشور اقامت داشته باشند، باید وقت کوتاه‌مدت سفارت بلژیک بگیرند. این افراد از ابتدا به‌صورت آنلاین وقت سفارت می‌گیرند.

اما افرادی که قصد داشته باشند بیشتر از ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند، باید وقت سفارت بلندمدت بگیرند. این افراد باید برای دریافت وقت سفارت، ابتدا به سفارت بلژیک مراجعه کرده و تأییدیه دریافت نمایند، سپس برای تعیین وقت آنلاین اقدام کنند.

دریافت وقت سفارت کار آسانی است، اما مسئله اصلی این است که ویزای شما موردپذیرش قرار می‌گیرد یا خیر؟ بهتر است قبل از اقدام برای دریافت هر یک از انواع ویزای بلژیک راجع به شرایط ویزای بلژیک و مدارک موردنیاز برای ویزای بلژیک تحقیق کنید. در صورت نداشتن دعوت‌نامه، گردش مالی مناسب، تاریخچه سفری مناسب و پرینت حساب سه ماه آخر، به‌هیچ‌وجه برای ویزای بلژیک اقدام نکنید. چراکه تمامی ویزاها بدون این مدارک رد می‌شوند.

توصیه ما این است که قبل از اقدام به تکمیل فرم درخواست ویزای بلژیک با کارشناسان مهاجرتی مجموعه گردشگری یوروپ تورز تماس بگیرید و از راهنمایی ها و مشاوره های افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا به مشکل بر نخورید.

وقت سفارت بلژیک حضوری است یا اینترنتی؟

برای دریافت وقت سفارت بلژیک ابتدا متقاضیان باید به‌صورت اینترنتی به وبسایت رسمی دفتر کارگزاری VFS گلوبال مراجعه نمایند و فرم درخواست ویزای بلژیک را به‌صورت آنلاین تکمیل کنند. توجه داشته باشید که باید یک پرینت از فرم درخواست ویزای بلژیک تهیه کنید. سفارت بلژیک وقت مصاحبه ندارد؛ اما نیاز است که متقاضیان دریافت بلژیک برای تحویل مدارک لازم برای دریافت ویزای بلژیک به‌صورت حضوری به دفتر کارگزاری وی اف اس مراجعه نمایند. به همین جهت باید از قبل وقت سفارت داشته باشند و این کار هم به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود.

مراحل دریافت وقت سفارت بلژیک

اولین مرحله برای تعیین وقت سفارت بلژیک مراجعه به وبسایت رسمی کارگزاری VFS گلوبال نمایندگی سفارت این کشور در داخل ایران است.

پس از مراجعه به وبسایت متقاضیان باید فرم درخواست ویزای بلژیک را تکمیل نمایند.

برای این کار باید ابتدا یکی از انواع ویزای بلژیک را انتخاب کرده و با توجه به نوع ویزا مدارک مورد نیاز را فراهم نمایند.

لازم به ذکر است که در تکمیل فرم درخواست ویزا از وارد کردن اطلاعات اضافی و غیر ضروری پرهیز کنید. چرا که همین اطلاعات اضافه می تواند برای شما مشکل ایجاد کند و پروسه دریافت ویزای شما را به تعویق بیاندازد.

پس از تکمیل فرم درخواست ویزا و ارسال آن یک ایمیل از طرف دفتر کارگزاری VFS گلوبال برای متقاضی ارسال می‌شود. این ایمیل حاوی اطلاعاتی درباره تاریخ و روز مراجعه به سفارت بلژیک است. متقاضیان باید در تاریخ و ساعت مشخص شده در دفتر کارگزاری VFS گلوبال آماده شوند و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای بلژیک را ارائه نمایند.

معمولاً پس از 4 روز یا دو ماه وقت سفارت برای متقاضیان تعیین می‌شود و پس از ارائه مدارک و بررسی آن‌ها توسط سفارت بلژیک دو تا سه هفته کاری طول می کشد تا جواب ویزا برای متقاضیان ارسال شود.

بهتر است متقاضیان هنگام تکمیل فرم درخواست ویزای بلژیک برنامه سفر خود را مشخص کنند. چرا که سفارت بلژیک با توجه به تاریخ سفر و رزرو بلیط هواپیما برای متقاضیان وقت سفارت تعیین می کند تا بتوانند قبل از سفر کارهای مربوط به دریافت ویزا را انجام دهند.

مراحل دریافت وقت سفارت بلژیک

وقت سفارت بلژیک

وقت سفارت بلژیک از طرف کارگزاری رسمی سفارت این کشور یعنی VFS گلوبال برای متقاضیان تعیین می‌شود. متقاضیانی که درخواست ویزای بلژیک را ارائه کرده باشند، معمولاً پس از دو هفته می توانند وقت سفارت بگیرند و در دفتر کارگزاری حاضر شوند.

آدرس دفتر کارگزاری وی اف اس گلوبال میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم است. متقاضیان می توانند از یکشنبه تا پنجشنبه هر هفته ساعت ۸ صبح تا ۱۷ عصر به این دفتر کارگزاری مراجعه نمایند.

فرم های تکمیل شده درخواست ویزای بلژیک که به‌صورت آنلاین ارسال شده اند باید به‌صورت دست نویس نیز تکمیل شوند و یا پرینت فرم تکمیل شده باید در روز مراجعه به دفتر کارگزاری تحویل داده شود. در روز مراجعه به دفتر کارگزاری متقاضیان نیازی به انجام مصاحبه ندارند؛ اما برای انجام انگشت نگاری، ثبت اطلاعات بیومتریک و ارائه مدارک لازم برای ویزای بلژیک باید به این دفتر مراجعه کنند.

پرداخت هزینه ویزای بلژیک و هزینه وقت سفارت بلژیک نیز مورد نیاز است. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه تعیین وقت سفارت بلژیک و مراحل رزرو وقت سفارت این کشور می توانید با کارشناسان مهاجرتی مجموعه گردشگری یوروپ تورز تماس حاصل فرمایید.

آژانس گردشگری یوروپ تورز با برگزاری تورهای اروپایی و اخذ ویزای کشورهای اروپایی به هم وطنان عزیز کمک می‌کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن موفق به اخذ ویزای کشورهای اروپایی شوند. همانطور که می دانید کشورهای اروپایی شرایط سختی را برای صدور ویزا برای شهروندان ایرانی در نظر گرفته اند و شما تنها در صورتی می توانید موفق به دریافت ویزای این کشورها شوید که از قوانین کشور ها اطلاع داشته باشید و با استفاده از مشاوره ها و راهنمایی های افراد کارشناس اقدام به ارسال درخواست ویزا نمایید.

در غیر این صورت ممکن است درخواست ویزای شما ریجکت شود و سفر شما به تعویق بیافتد. توجه به قوانین و شرایط ویزای بلژیک و استفاده از مشاوره های افراد متخصص در این حوزه می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا