تجارت

لیست کالاهای مجاز برای صادرات به عراق

شما هم جز افرادی هستید که قصد ورود به تجلارت و این حرفه را دارید. ایا شما هم به اکثریت افرغادی پیوسته اید که این روز ها مقصد دارند تا به کار صادرات و واردات وارد شوند اما اطلاعات خحیلی کاملی را در این بارهخ ندارند و قصد دارین تا با جستجویی در سایت های مختلف از شرایط این کار بهره بجویید و به قول معروق سبک سنگین کنید که بهتر است برای چه کشوری محصول صادر کنمی و اصلا باید چه ومحصولاتی را صادر کرد تا در نهایت سود هنگفتی را برای خود داشته باشیم.

این سوالاتی که در بالا مطرح شد قرار است تا در این مقاله به صورت کامل بررسی شود و کمک بزرگی به شما در این زمینه بکنیم. اما خیلی از افراد هم هستند که می خواهند بدانند که لیست کلالاهیا مجاز برای صدارات به عراق چیست و چگونه باید صادر کرد که به آن هم خواهیم پرداخت. حرفه صادرات از آن دسته کار ها است مه باید صبر داشته باشید و هیچ کاری را بدون تحقیق از قبل انجام ندهید و تمرکز خود را بر روی کارتان بگذارید. خوب در ادامه این مقاله قرار است به تمامی این سوالات پاسخ دهیم و سوالات و دغدغه های موجود در ذهن شما را برطرف کنیم.

اول از هر چیزی باید بدانیم که صادرات به عراق چه شرایطی را دارا است؟

همان طور که گفتیم کار صادرات باید با تحقیق ها بلند مدت انجام شود و قبل از این که دست به انجام کاری بزنید باید بر تمامب شرایط که ممکن است در حین کار پی بیاید مسلط باشید و در طول این کار تجربه هایی بسیار مفید کسب خواهید کرد که خیلی به درد شما

صادرات محصولات به هر کشوری شرایط مخصوص و نیاز های متفاوت خود را می طلبد که تاجر باید به آنها تن دهد تا در کار خود موفق شود. برای مثال صادر کردن انواع محصولات به کشور عراق و تکثیر محصولات خود در بازار عراق باید ویژگی هایی مثل وجود برچسب های عربی را دارا باشد. زیرا خریداران عمده محصولات و کسانی که بازار را در دست دارند این خواسته را دارند و کاملا هم حق طبیعی آن ها می باشد. زیرا محصول خارجی است که می خواهند در کشور خود به فروش برسانند و باید به نیاز های آنان گشو دهیم تا در آخر به خودمان سود خوبی برسید. البته به جز برچسب های عربی محصولات باید برچسب های لاتین هم داشته باشند که نشان دهنده جهانی بودن و استاندارد بودن آن محصول را به نوعی نشان خواهد داد. اما سوال پیش می آید که محصولاتی که بسته بندی خاصی ندارند و به صورت فله ای فرستاده می شوند چه شرایطی دارد.به دلیل نزدیک عراق به شهرهای جنوبی کشورمان  این مار بسیار راحت بوده و با بسته بندی های فله ای به راحتی می توانید محصولات را صادر کنید.

حالا اصلا این نزدیکی کشور عراق به ایران اصلا چه ویژگی هایی دارد. این نزدیکی به موضع مقاله ما هم کاملا مربوط است زیرا که شما می توانید محصولاتی مانند محصولات میوه و تره باری را به عراق صادر کنید. زیرا به دلیل نزدیک بودن دو کشور این نوع محصلات خراب نخواهند شد و صادر این نوع جنس ها سود خوبی هم به همراه دارد.

همان طور که گفتیم چون دو کشور به هم دیگر بسیار نزدکی هستند صادر کردن محصولاتی مانند کوجه فرنگی و یا محصولات مصالح ساختمانی در این کشور خوب است و تقاضای زیادی را در این کشور دارد. سالانه مصالح ساختمانی زیادی به عراق ارسال می شود. برخی محصولات دیگر مانند انواع نوشیدنی ها مثل نوشابه به کشور عراق بسیار کار خوبی است. در کش.ر عراق هم مانند ایران نوشابه ها خواستار زیادی دارد و همین طور آب میوه های طبیعی و خشک مختلفی براب صادر به عراق جز کالاهای ضروری و مجاز در صادرات به این کشور است.

کشور عراق به دلیل ان که از نظر آب و هوایی به ایران تا حدودی نزدیک است و تقریبا کشوری گرمسیر است وجود انواع کولر ها بسیار احساس می شود و تقاضای زیادی در عراق دارد و این را هم بدانید که صادر کولر های آبی و غیره… به عراق مجاز است. پس چه خوب است که اگر قصد تجارت و صادر کردن کالایی را دارید کولر به عراق صادر کنید. محصولات چرمی در که در ایران تولید و ساخته می شود همان طور که می دانید در کل دنیا مشهور و معروف است و در انواع کشور های دنیا تقاضا می شود و مشتری های خوبی برای آن پیدا می شود. صادر کردن محصولات چرمی از ایران به عراق کاری است که مخصوصا در چند سال گذشته اوج گرفته است و تجار مختلفی به صادر کردن آن ها روی آورده اند.

نتیجه گیری

ما در این مقاله متوجه شدیم که برای ان که بخواهیم محصولاتی را به عراق صادر کنیم باید چه شرایطی رعایت شود. به همراه آن لیست کالاهای مجاز برای صادرات به عراق را هم برای شما عزیزان به اشتراک گذاشتیم تا اطلاعات کامل و مفیدی را در این زمینه داشته باشید و در روند تجارت خود عملکرد بهتری را داشته باشید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا