تکنولوژی

استریم اسپاتیفای (spotify) چیست؟

استریم. آیا تا به حال این کلمه را شنیده اید. چیزی درباره آن می دانید. کسانی که کمی در فضای مجازی هم چرخیده باشند قطعا این کلمه به گشوان خورده است اما هیچ اطلاعاتی از آن ندارند و اصلا نمیداند که استریم اسپاتیفای چیست و دقیقا چه کاری را انجام می دهد. اسپاتیفای همان طور که می دانید یک اپلیکیشن و سایت جهانی است که خواننده های زیادی در آن یک حسابی دارند و آهنگ های خود را در آن به اشتراک می گذارند و افراد دیگر میتوانند آن ها را گوش دهند. حال در فضای اسپاتیفای قابلیتی وجود دارد به نام استریم کردن که قرار است به طور مفصل در این مقاله آن را شرح دهیم و درباره آن توضیحاتی بگوییم. پس تا آخر با ما همراه باشید که کلی اطلاعات مفید را به خود اضافه کرده اید.

اصلا استریم به چه معنا است؟

استریم کردن در کل به معنای لحظه حال و جریان داشتن چیزی است و در دنیای فضای مجازی و تکنولوژی این روز ها به ایزن معنی است که آهنگ، فیلم، پادکست و خلاصه هر چیزی که در فضای آنلاین وجود دارد را به صورت همزمان و آنلاین آن را مشاهده کنید و نیازی نیست که چیز خاصی را حتما دانلود کنید. به این کار می گویند استریم کردن و فردی که این کار را زیاد انجام می دهد و در آن حرفه ای است استریمر می گویند.

استریم کردن چه فایده ای دارد؟

ببینید دوستان استریم و این حرفه ( برای این می گوییم حرفه زیرا که امروزه افراد زیاد کل ساعات و روز خود را به انجام این کار اختصاص می دهند و از آن پول در می آورند و گویی شغل آن ها استریم کردن است که بسیار هم شغل پر طرفداری مخصوصا در بین جوانان می باشد) برای آن ساخته شده است که شما اگر نمی توانید فایلی را اعم از فیلم یا آهنگ و هر چیز دیگری را به صورت یکجا داشته باشید و ببینید یا گوش دهید، به صورت لحظه ای آن را در اختیار داشته باشید. برای این که بیشتر متوجه شوید مثالی برای شما میزنم. فرض کنید اپلیکیشنی مانند همین اسپاتیفای وجود دارد و یا برنامه دیگری مثل یوتیوب وجود دارد که پر است از فیلم و اهنگ و دیگر ویدیوهای آموزشی که مخاطبان زیادی دارد. خوب طبیعتا حجم برخی از ویدیو بالا است و یا امکان و دسترسی برای دانلود ویدیوی را ندارید. در اینجا شما می توانید به صورت آنلاین و در لحظه موزیکی را گوش دهید، فیلمی را ببینید و غیره… . در واقع حجمی از اطلاعاتی که شما میخواهید را بدون دانلود کردن فایل های آن دسترسی به آن ها دارید و به راحتی از آن استفاده می کنید که بسیار کار جالب و البته مفید می باشد.

استریم در اسپاتیفای

اگر متن قبلی را خوانده باشید درکی نسبی از استریم را داشتید. حالا اسپاتیفای که منبعی برای گوش دادن اهنگ می باشد هم این امکان را دارد و شما میتوانید به صورت آنلاین و هر موقع که خواستید و بدون دانلود کردن اهنگ های موجود، در حال گوش دادن به آهنگی باشید که در کل به این حرکت می گوشیند استریم در اسپاتیفای.

به این نوع استریم، استریم های دائمی می گویند مخصوصا اسپاتیفای که حجم زیادی از محتوا را در خود دارد و برای عموم مردم قابل دسترس است.

در اسپاتیفای اهنگ های زیادی از خواننده های در کل دنیا وجود دارد و کانال های زیادی وجود دارند که میکس و مستر های مختلفی را ساخته اند و به صورت رایگان در آن به اشتراک می گذارند تا شما به راحتی به آن ها گوش دهید. همچنین شما وقتی داریم استریم می کنید می توانید آهنگ و یا پادکستی را به اشتراک بگذارید و برای دوستان خود بفرستید.

در ایتریم کردن ممکن است که اینترنت کند کمی ما را اذیت کنید و اصلا استریم کردنی درست است و لذت بخش است که اینترنت پرسرعت باشد و هیچ قطعی در آن نباشد. پس همیشه سعی کنید وقتی که سرعت نت خوبی دارید در اسپاتیفای استریم کنید تا هم به شما بیشتر خوش بگذرد و هم اگر می خواهید پادکستی را گوش دهید، وسطش قطعی در کار نباشد.

سخن آخر این مقاله

اسپاتیفای در خود این قابلیت را هم دارد تا تعداد اکانت هایی را که به صورت آنلاین استریم کرده اند را در کنار هر آهنگی به نمایش درآورد تا صاحب کانال آمار و اطلاعاتی را داشته باشد. تعداد کسانی که استریم کرده اند به صورت لحظه ای در اسپاتیفای نشان می دهد اما کسانی که بدون استربم کردن آهنگی را می شنود تعداد آنها در آخر هر ماه گزارش می شود و تعدادشان بالاتر می رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا